Pre Loader
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V obci žije 126 obyvateľov (2016). Doteraz bol stále úbytok obyvateľstva v rokoch 2007, 2008 došlo k prírastku obyvateľstva prisťahovaním. Obyvateľstvo sa začína vracať na vidiek. Obec pozostáva z troch miestnych častí. V minulosti to boli samostatné obce. Veľkosť katastrálneho územia je 1008 ha. V obci Geraltov  prebiehajú pozemkové úpravy ktoré prinesú prehľad do vlastníckych vzťahov. Každý účastník pozemkových úprav je výlučným vlastníkom svojej parcely. V rámci pozemkových úprav budú vybudované aj spevnené prístupové komunikácie. Je vyčlenená plocha pre rekreačné účely. V rámci projektu bude vybudovaný aj náučný chodník a cyklotrasy v prepojení na Čergovské pohorie.
V obci je možnosť odkúpiť pozemok na výstavbu rodinného domu alebo rekreačnej chaty.

Poľnohospodárska pôda je obrábaná súkromne hospodáriacimi roľníkmi. Najviac pôdy obrába p. Šťastná Radoslava 490 ha. Zaoberá sa chovom oviec a bol jej vlastníčkou certifikátu na predaj salašníckeho syra a bryndze. Tiež ponúka veľkonočné a vianočné jahňatá.

V obci je potrebné dobudovať infraštruktúru. Obec po stráda plynofikáciu, hoci projektová dokumentácia bola spracovaná v roku 1998. Zo strany občanov je záujem o plyn, preto sme podali žiadosť na SPP Košice o možnosť zavedenia plynofikácie našich obci. Bola podaná žiadosť na územné konanie.

Spracováva sa štúdia na čistiareň odpadových vôd.
V tomto roku sme zaviedli separovaný zber domového odpadu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.